top of page
  • Rafał Kozłowski

Wszystko, co każdy zdający na stopnie KYU zobaczyć powinien!

Zaktualizowano: 5 gru 2021

W drodze po stopień mistrzowski pierwszy DAN! Kiedyś to było...! A w sumie to nie było, natomiast teraz już jest. Lubimy i chcemy wiedzieć, czego dokładnie od nas się wymaga.


W judo, jeżeli chodzi o wymagania na egzaminy na stopnie KYU to Klub Sportowy Judo Tigers za sprawą trenerów Michała Zamęckiego i Pawła Czaplickiego, przygotował filmiki instruktażowe dla ambitnych judoków kandydujących do pasa mistrzowskiego w przyszłości.

(c) Gabriela Sabau

Internetowych treści w świecie polskiego judo nie powstaje zbyt wiele. Tutaj natomiast, nie dość, że treść opracowana została na podstawie najrzetelniejszych źródeł wiedzy (Kodokan Judo Institute i IJF Academy) to jakość przedstawionego materiału sprawia, że aż chce się powiedzieć „łał!”.


Nieliczni wiedzą (a teraz i Ty), że moja, będąca w procesie tworzenia, praca magisterska dotyczy marketingu polskiego judo i z całą pewnością mogę stwierdzić, że taki marketing, marketing wartościowych treści dla odbiorcy, chciałbym oglądać i oglądam go z przyjemnością!


Rekreacja jest bytem dyscypliny


To właśnie zawodnicy trenujący rekreacyjnie stanowią fundament do selekcji przyszłych sportowców wyczynowych. Sport rekreacyjny napędza rozwój całego judo i cieszę się, że coraz więcej, lub coraz bardziej, oddolne inicjatywy klubów w promocji naszej dyscypliny są widoczne.


Warto zaciekawiać trenujących jak najdłużej dając im możliwość samorealizacji w sporcie i wierzę, że treści takie jak te temu sprzyjają. Trzymam kciuki za dalsze poczynania Klubu Sportowego Judo Tigers oraz pozostałych klubów sportowych judo w Polsce!


Może dla kogoś to przesada, ale dla mnie to zwiastun nowej jakości w polskim judo! Pomimo, iż pamiętam również o prekursorach treści wideo w postaci ABCjudo.


Filmy instruktażowe


6 KYU — pas biały


5,5 KYU — pas biało-żółty


5 KYU — pas żółty


4,5 KYU — pas żółto-pomarańczowy



4 KYU — pas pomarańczowy


3,5 KYU — pas pomarańczowo-zielony


3 KYU — pas zielony


2 KYU — pas niebieski


1 KYU — pas brązowy


Po pierwszym egzaminie wszystko idzie już „z górki”. Powodzenia!

 

Podoba się, ale jesteś już zbyt doświadczony? 🥋

Udostępnij, znajomym się przyda!

bottom of page